ddx-logo-2@4x

İşletme

Dijital Dönüşüm Danışmanlığı ile ilgili şartlar ve danışmanlık hizmeti hakkında detaylı bilgiye nereden ulaşabilirim?

https://ddxmodel.tubitak.gov.tr/isletmeler/ adresinden danışmanlık hizmeti ve başvuru süreci ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Dijital Dönüşüm Danışmanlığı almak için nasıl başvuru yapabilirim?

Danışmanlık almak için ana sayfadan işletme kaydı oluşturmanız, ardından “İşletme profilimi tamamla” bağlantısına tıklayarak işletme detaylarını ve işletme bilgi formunu doldurmanız gerekmektedir. Sonrasında “Danışmanlar” sekmesinden Dijital Dönüşüm Danışmanınızı seçerek danışman ile hizmet sürecini başlatabilirsiniz.

Başvuru dönemi ve son başvuru tarihi ne zamandır?

İşletmeler için belirli bir başvuru dönemi bulunmamakta, yılın her döneminde başvuru yapılabilmektedir.

Dijital Dönüşüm Danışmanlığı hizmetini kim sunmaktadır?

Dijital Dönüşüm Danışmanlığı DDX Dijital Dönüşüm Danışman Havuzunda yer alan sertifikalandırılmış, alanında uzman danışmanlar tarafından verilmektedir. TÜBİTAK TÜSSİDE tarafından hazırlanan eğitim programını başarıyla tamamlayan adaylar sertifikalandırılarak DDX Dijital Dönüşüm Danışman Havuzuna dahil edilmektedir.

Dijital Dönüşüm Danışmanları ile işletmeler nasıl eşleşecektir?

İşletme Dijital Dönüşüm Danışmanlığı için başvuru yaptıktan sonra DDX Dijital Dönüşüm Danışman Havuzunda yer alan danışmanların iletişim bilgilerini listeyebilmektedir. İşletme, danışmanın sektör, tecrübe, eğitim, şehir gibi bilgilerine göre seçim yapabilmekte ve danışmanlık hizmeti almak için talepte bulunmaktadır. Danışmanın talebe olumlu cevap vermesi sonrasında işletme ile danışman eşleşmiş olmaktadır.

Dijital Dönüşüm Danışmanlığı aldıktan sonra işletmeye neler sunulmaktadır?

Danışmanlık hizmeti sonucunda işletmelere dijital dönüşüm olgunluk seviyelerinin ve dijital dönüşümleri için yol haritasının yer aldığı bir rapor sunulmaktadır.

Dijital Dönüşüm Danışmanlığı almanın maliyeti ne kadardır?

DDX Dijital Dönüşüm Danışman Havuzunda yer alan ve işletme tarafından seçilen danışman ile işletmenin karşılıklı anlaşmasına göre kendi aralarında bir ücret belirlenmekte, DDX platformu herhangi bir taraf olmamaktadır. İşletmenin KOBİ olması ve KOSGEB’e başvurması durumunda ise KOSGEB’in “İşletme Geliştirme Destek Programı”ndan faydalanabilmektedir.

Dijital Dönüşüm Danışmanlığı destek kapsamında mıdır?

Küçük ve Orta Büyüklükteki işletmeler KOSGEB’in “İşletme Geliştirme Destek Programı”ndan faydalanabilecektir. Destek ile ilgili bilgi almak için bu sayfaya bakınız.

Dijital Dönüşüm Danışmanlığı almanın bir sınırı var mıdır?

İşletmeler için bir sınır bulunmamaktadır. Ancak KOSGEB’in sunmuş olduğu “İşletme Geliştirme Destek Programı”ndan faydalanmak isteyen işletmeler, program süresince bu destekten yalnızca 2 defa yararlanabilir.

Danışmanlar

Nasıl Dijital Dönüşüm Danışmanı olabilirim?

Dijital Dönüşüm Danışmanı olarak DDX Dijital Dönüşüm Danışman Havuzunda yer alabilmek için TÜBİTAK TÜSSİDE tarafından sunulan Dijital Dönüşüm Eğitim Programına kayıt olunması ve programın başarı ile tamamlanması gerekmektedir.

Dijital Dönüşüm Danışmanı olmak için başvuru şartları nelerdir?

Danışmanlar için başvuru şartları https://ddxmodel.tubitak.gov.tr/danismanlar/ adresinde yer almaktadır.

Dijital Dönüşüm Danışmanı olmak için başvurular dönemsel mi alınmaktadır?

Başvuruya yönelik taleplerin yoğunluğuna göre başvuru dönemleri belirlenmektedir. Başvuru dönemleri için https://ddxmodel.tubitak.gov.tr/ adresini takipte kalınız.

Eğitim süresi ve ücreti ne kadardır?

2023 yılı her bir eğitim programı yaklaşık  100 saattir ve 2 ay sürmektedir, 2023 yılı için belirlenen ücret 35.000 TL’dir (KDV dâhil). Eğitime katılım ücreti, değerlendirme aşamasını geçip eğitime kesin kayıt hakkı kazanan adaylardan alınacaktır.

Eğitimde devam zorunluluğu bulunmakta mıdır?

Eğitim, çevrim içidir ve eğitime en az %80 devam zorunluluğu bulunmaktadır.

Eğitim aldıktan sonraki süreç nasıl ilerlemektedir?

Eğitim sürecinde ve eğitim sonrasında katılımcılar yazılı, sözlü ve uygulamalı değerlendirme süreçlerinden geçmekte ve başarılı olan katılımcılara sertifika verilmektedir. Sertifikalı danışmanlar DDX Dijital Dönüşüm Danışman Havuzuna dahil edilmekte ve işletmelerin talebine göre Dijital Dönüşüm Danışmanlık hizmeti sunmaya başlamaktadır.

Sınavlarda başarısız olunması durumunda süreç nasıl ilerlemektedir?

Yapılan sınavlarda başarısız olan katılımcılara bir sonraki eğitim dönemi içerisinde, yalnızca bir kez sınavlara katılma hakkı tanınmaktadır.

Dijital Dönüşüm Danışmanlığı hizmeti süresince ücret alacak mıyım?

DDX Dijital Dönüşüm Değerlendirme Modeline atıfta bulunan destek programları için danışman ile işletme arasında karşılıklı anlaşmaya göre ücret belirlenmektedir. Destek programlarının dışında bu model ile dijital dönüşümünü gerçekleştirmek isteyen işletmeler de DDX portalı üzerinden danışmanlara ulaşabilmekte ve danışmanlık hizmeti alabilmektedir. Ücret ve ödemeler konusunda DDX platformu herhangi bir taraf olmamaktadır.

Menü

Bizi Takip Edin

© 2024 TÜBİTAK BİLGEM | Her Hakkı Saklıdır.