ddx-logo-2@4x

DDX Dijital Dönüşüm Değerlendirme Modeli

TÜBİTAK TÜSSİDE tarafından geliştirilen DDX Dijital Dönüşüm Değerlendirme Modeli, işletmeleri DDX Danışman Havuzunda yer alan Dijital Dönüşüm Danışmanlarıyla bir araya getirerek işletmelere dijital dönüşüm yolculuklarında rehberlik etmeyi amaçlamaktadır.

Seçecekleri bir danışmandan hizmet almaya başlayan işletmelerin Boğaziçi Üniversitesi tarafından geliştirilen Dijital Dönüşüm Değerlendirme Aracı (D3A) kullanılarak dijital dönüşüm olgunluk seviyeleri değerlendirilmektedir. Değerlendirmede işletmenin süreçleri ve süreçlerdeki veri kullanımı D3A’nın 5 boyutu (Kurumsal Yönetim,  Müşteri ve Pazar Yönetimi, Ar-Ge ve Ürün Yönetimi, Tedarik Yönetimi, Üretim Yönetimi) altında incelenmektedir. Değerlendirme sonucunda işletmeye mevcut dijital dönüşüm olgunluk düzeyi, havuzda yer alan diğer işletmeler üzerinden yapılan kümeleme analiziyle karşılaştırılarak belirlenir ve mevcut seviyenin artırılması için öneriler sunulmaktadır.

Olgunluk düzeyi belirlendikten sonra işletmenin rekabet avantajı, stratejik öncelikleri ve hedefleri göz önünde bulundurularak işletmeye özgü yol haritasını içeren bir rapor hazırlanmaktadır.

dijital-donusum-3@3x

Menü

Bizi Takip Edin

© 2024 TÜBİTAK BİLGEM | Her Hakkı Saklıdır.